Základní funkce

EM Contacts umí

POZOR! APLIKACE UMOŽŇUJE ZASÍLÁNÍ POUZE TĚCH KONTAKTŮ A SKUPIN, KTERÉ JSOU V ADRESÁŘI TELEFONU. JINÉ ADRESÁŘE, NASYNCHRONIZOVANÉ A VIDITELNÉ, KTERÉ SE ZOBRAZUJÍ V ADRESÁŘÍ (GOOGLE, FACEBOOK,...) NENÍ MOŽNÉ V TÉTO APLIKACI PROHLÍŽET (ZAKAZUJÍ TO BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA APPLE).

Hromadné zasílání kontaktů

Hlavní funkcí aplikace EM-Contacts je hromadné zasílání kontaktních informací přes e-mail jiným uživatelům (balík kontaktů pro kolegy v práci, pro rodinu, přátelé...). Výhodou je nahrání zaslaných dat pomocí EM Contacts přímo do adresáře v zařízení.

Kontakty zašlete následujícím způsobem:

  1. Po spuštění aplikace (sekce "kontakty" klikněte na ikonu "kontakty" v pravé horní části obrazovky.
  2. Po kliknutí se Vám objeví seznam kontaktů z Vašeho adresáře. Kliknutím na jednotlivé kontakty označíte/odznačíte položku pro export (pro poslání přes e-mail). V horním panelu máte na výběr přepnout seznam kontaktů na seznam skupin, kde můžete označit rovnou celou skupinu pro export (pak se vybrané slupiny sloučí s vybranými kontakty, v seznamu kontaktů nebudou označeny ty položky, které patří do označené skupiny, ale v tabulce e-mailu a v souboru JSON výsledně budou.
  3. V seznamech je také možné položky vyhledávat. Vyhledávací pole se objeví po "stažení" seznamu směrem dolů.
  4. Po vybrání požadovaných kontaktů a skupin klikněte na ikonu "@" v pravé horní části obrazovky. Otevře se Vám okno e-mailové zprávy s předvyplněným předmětem zprávy, tabulkou vybraných kontaktů a JSON souborem v příloze. Stačí jen zadat e-mailové adresy příjemců a e-mail odeslat.
  5. Po odeslání zprávy se Vám objeví informační okno s výsledkem odeslání e-mailu (úspěch, neúspěch). Pokud byl e-mail úspěšně odeslán, zobrazí se Vám také informace o možnosti uložení vybraných kontaktů do historie (seznam historie je součástí aplikace). Pokud chcete uložit kontakty do historie, zadejte název položky, pod kterou vybrané kontakty naleznete a klikněte na tlačítko "Uložit". V opáčném případě klikněte na tlačítko "Neukládat".

Import kontaktů do adresáře

EM Contacts také umí přednést odeslané kontakty do Vašeho adresáře. Stačí kliknout v přijatém e-mailu na přiložený soubor s příponou JSON. Datový soubor je v čistém textu (po jeho otevření v e-mailu se zobrazí strukturovaný text). Klikněte na ikonu přeposlání a ze seznamu nabízených aplikací vyberte aplikaci EM Contacts.


Po kliknutí na ikonu EM Contacts se automaticky aplikace otevře a nabídne Vám seznam kontaktů ze souboru, které je možné nahrát do Vašeho adresáře. Všechny kontakty jsou automaticky označeny pro import, je možné je ale odznačit, pokud některé kontakty již ve vašem adresáři existují nebo pokud je importovat nechcete. Pak stačí kliknout na ikonu "Nahrát" A vybrané kontakty se přenesou do vašeho adresáře. Kontakty jsou automaticky přiřazeny k nově vytvořené skupině kontaktů označenou názvem aplikace a datem nahrání, abyte mohli jednoduše nahrané kontaky v adresáři najít.